قوانین و محرمانگی اطلاعات


قوانین و محرمانگی اطلاعات

رعایت حریم شخصی کاربران برای فلوکس بسیار حائز اهمیت است. در این متن نحوۀ ذخیره‌سازی و استفادۀ فلوکس از اطلاعاتی که در نتیجه استفادۀ کاربران از خدمات فلوکس در سامانۀ فلوکس ثبت می‌شود شرح داده شده است.

امنیت فضای تبادل اطلاعات

 

از آنجا که فضای تبادل اطلاعات در سامانه های تجارت الکترونیک نقش اصلی را بازی می کند فلوکس جهت تامین امنیت داده های خود از تکنولوژی های زیر بهره مند شده است:

 

  1. تمامی اطلاعات در بستر لایه امن SSL نسخه 512 بیت کد شده و تبادل می گردد.

  2. تمامی فرم ها در وب سایت، وب سرویس، App های فلوکس به صورت کد شده توسط منطق فلوکس تبادل می گردد و این کدگذاری در دوره های زمانی بروز رسانی و تغییر می کند.

  3. سرورهای فلوکس کاملا در ایران هاست شده و هیچ گونه اطلاعاتی به سرورهای خارج از ایران ارسال نمی گردد.

اطلاعاتی که شما در فلوکس ثبت خواهید کرد

 

بخشی از اطلاعاتی که فلوکس ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست حمل کالا، تماس با مرکز پشتیبانی و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌باشد.

اطلاعاتی که پس از استفاده از سرویس به دست خواهد آمد

 

علاوه بر اطلاعاتی که شما در زمان درخواست سرویس و یا عضویت در فلوکس ثبت می کنید اطلاعات دیگری نیزی ثبت می گردد بدیهی است ثبت این اطلاعات از الزامات سرویس های تجارت برخط می باشد چرا که ملاک تمام پیگیری ها و رفع مشکلات احتمالی در فرآیند های طراحی شده آتی مستلزم داشتن اطلاعات دقیق تراکنش های شما می باشد. برخی از اطلاعاتی که فلوکس ذخیره می کند به شرح ذیل می باشد:

1- اطلاعات مکانی:

 

اطلاعات مکانی شما شامل مبداء، مقصد، طول مسیر حمل کالای شما می باشد بدیهی است تمامی اطلاعات خودرو و موزع که مرسوله شما تحویل آن شده در بازه های زمانی تعریف شده به سرورهای فلوکس ارسال می گردد تا اطلاعات دقیقی از مسیر حمل، مدت زمان رسیدن مرسوله می باشد.

2- سرویس های مورد استفاده:

 

این اطلاعات شامل کد رهگیری، شرکت سرویس دهنده خدمات حمل و نقل، انبار مورد استفاده کالا، نوع بسته بندی و محتویات مرسوله ارسال شده می باشد همچنین به منظور پیگیری های بعدی تمامی کدهای رهگیری و اپراتورهایی که اقدام به ثبت تغییر وضعیت در وضعیت مرسوله شما می کنند نگه داری می گردد.

3- تراکنش های مالی:

 

تراکنش مالی، حساب هایی که فلوکس به آن مبالغ و حق السهم کاربران را واریز می نماید و اطلاعاتی که از سوی PSP در زمان انجام تراکنشات مالی به سمت فلوکس ارسال می گردد.

4- اطلاعات دستگاه مورد استفاده:

 

فلوکس ممکن است اطلاعات مربوط دستگاهی که شما از طریق آن از سامانه استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه 3G، وای‌فای (WiFi) و غیره را ذخیره کند.

استفاده اطلاعات:

 

اطلاعاتی که در فلوکس ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفادۀ تمامی اپراتورها، راهبران، کاربران سرویس و مشتریان از سرویس فلوکس به منزلۀ قبول و اعطای اختیار به فلوکس جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات فوق الاشعار به شرح زیر می‌باشد:

1- ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات؛

2- برقراری ارتباط بین مشتری نهایی و سرویس دهنده ها( شرکت های حمل ) جهت تسهیل فرآیند حمل کالا؛ به طور مثال شرکت حمل کننده کالا می‌تواند از شماره تلفن همراه مشتری نهایی برای پیدا کردن مکان دقیق مشتری هنگام حمل کالا استفاده کند؛

3- ارتباط فلوکس با مشتری نهایی جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره؛

4- شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژۀ هر کاربر؛

5- بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات فوق الاشعار برعهده فلوکس می باشد؛ به نحوی که هیچ شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات هریک از کاربران سرویس و یا مشتریان - اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد - مطالبه شود، فلوکس موظف به ارایۀ اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.