آقای مهندس کرباسیان: گیت وی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران بزرگترین نرم افزار مستقر در پست می باشد.

 

شرح خبر

آقای مهندس کرباسیان: گیت وی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران بزرگترین نرم افزار مستقر در پست می باشد.

آقای مهندس کرباسیان مدیرعامل اسبق شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح روند آغاز فعالیت سرویس تجارت الکترونیکی از سال 1377 در شرکت پست، از مشکلات و رخدادهایی که به روش سنتی قابل حل نبود سخن گفتند. همچنین وی با اشاره به این موضوع که عدم امکان انجام محاسبات مالی شفاف، عدم امکان رصد وضعیت و چرخه مرسولات، مشکلات بین شرکت های واسط پستی، فروشگاه ها و واحدهای تجارت الکترونیک پستی از بزرگترین مشکلات آن وقت پیش روی پست بود افزودند ، با بررسی تمامی جوانب بر آن شدیم تا نرم افزار جامعی را جهت سامان دهی سرویس تجارت الکترونیک پیاده سازی نماییم.


خوشبختانه با هماهنگی فی مابین واحد فناوری اطلاعات، حوزه معاونت فنی و هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران اقدام به طراحی و تولید نرم افزار گیت وی نمودیم که در ابتدا دارای مشکلات رایج نرم افزارهای جامع بود ولیکن در 8 بهمن ماه سال 89 اقدام به تست های اولیه گردید و علی الرغم آنکه دارای حواشی مغرضانه فراوانی از سوی برخی از بهره برداران بخش خصوصی بود با پشتکار مدیرکل وقت فناوری اطلاعات شرکت ( مهندس میرزایی )، پیمانکار سامانه ( شرکت فناوری اطلاعات ارغوان سبز گیتی ) و تیم پیاده سازی نرم افزار شرکت ملی پست و حمایت اینجانب از سامانه گیت وی عمده مشکلات سرویس تجارت الکترونیک شرکت ملی پست حل گردید.


امروز به جرأت می توان گفت نرم افزار گیت وی یکی از بزرگترین اقدامات و نرم افزارهای مستقر در شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران می باشد. پس از استقرار گیت وی تمام تلاش ما افزایش کیفیت مرسولات در حال حمل توسط شرکت پست بود که خوشبختانه به لطف پروردگار، تلاش شبانه روزی پرسنل و توسعه نرم افزار توانستیم حجم تراکنش ها را از مرز چند میلیون مرسوله در سال بگذارنیم و روز به روز در حال افزایش می باشد.


جناب آقای مهندس کرباسیان در پایان ایشان اشاره داشتند چنانچه قصد داریم سرویسی با کیفیت و ماندگار را ارائه دهیم بایستی شرکت های حمل به صورت تخصصی و با کیفیت بالایی سرویس ارائه کنند و فروشگاه ها نیز بستر و دسترسی لازم جهت استفاده از تمامی شرکت های حمل را داشته باشند و از سوی دیگر مشتریان نیز حق انتخاب سرویس مورد نیاز خود را داشته باشند و در پایان چرخه حمل و نقل بتواند به هریک از بخش های فرآیند امتیاز دهد و این امتیاز دهی به صورت شفاف در دید عموم قرار گیرد.

جناب آقای مهندس کرباسیان اذعان داشتند از نظر بنده تنها کسانی می توانند مخالف درگاه مدیریت حمل تجارت الکترونیک فلوکس باشند که قصد خوب کار کردن را ندارند و یا توان شرکت در رقابت های سالم را در خود نمی بینند.

این خبر رو به اشتراک بگذارید